Express my ass
Av någon anledning är mitt paket fast i Stockholm, efter att ha passerat tullen på två minuter. Borde skickats ner över natten, men det verkar inte ha skett. Grr. Brukar kunna vara rätt tålmodig av mig, med vissa undantag. Detta är ett av dom =P
Kan tillägga att jag verkar ha hamnat i en drömperiod igen. Vilket ju är rätt trevligt iofs, då får man uppleva massa mongo saker som aldrig annars hade varit möjliga. Samtidigt blir inte sömnen så högkvalitativ, eftersom jag har en tendens att vakna när jag drömmer. Ofta lite onödigt tidigt tyvärr... =P På det viset minns jag iofs vad jag drömt och det brukar kunna gå att somna om utan större bekymmer, om man bara sysselsätter sig med något ett tag tills tröttheten återfinner sig. Som att skriva ner dom fragmentariska bilder man minns, vilket är lättare sagt än gjort eftersom logik och samband i stort sett saknas helt. Fast annars ligger jag typ och tänker på det jag drömde och så blir det svårare att somna. Vill ju inte glömma bort dom balla sakerna =) Tur att jag inte har några tider att hålla, 12 timmar från "lägga sig" till "resa sig upp" är ingen ovanlighet.
För övrigt tycker jag synd om alla som har mardrömmar eller frekvent återkommande drömmar, det låter riktigt värdelöst. Mina är helt oförutsägbara, även om det finns vissa återkommande grundkomponenter som tar sig olika form.
- ballons blogg
- logga in eller registrera dig för att kunna kommentera